kwietnia 30, 2020

Masz prawo wskazać konkretnego adwokata jako obrońcę z urzędu w Niemczech!Czy wiecie, że na gruncie prawa niemieckiego macie prawo wskazać konkretnego adwokata jako Waszego obrońcę z urzędu?

Chodzi o to, że jeżeli niemiecki sąd uzna, że przysługuje Wam prawo do obrońcy z urzędu to powinien wyznaczyć Wam termin do wskazania konkretnego adwokata.

O tym, kiedy przysługuje Wam prawo do obrońcy z urzędu w Niemczech pisaliśmy tutaj:

Jeżeli nie wskażecie w wyznaczonym terminie adwokata, który ma być waszym obrońcą z urzędu to sąd zrobi to sam.

Warto podkreślić, że sąd powoła wskazanego przez Was adwokata, gdy nie stoją temu na przeszkodzie żadne ważne powody takie jak np. konflikt interesów. Z konfliktem interesów mamy np. do czynienia, gdy adwokat w tym konkretnym postępowaniu już reprezentuje innego podejrzanego. 

Wskazany przez Was adwokat nie zostanie powołany jako adwokat z urzędu również wtedy, gdy jest on nieosiągalny, czyli np. gdy jest na urlopie albo jest chory, a postępowanie wymaga szybkiego udziału obrońcy. 

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat obrońcy z urzędu w Niemczech?
Dołączcie do Naszego wydarzenia! Już w poniedziałek 4 maja o godzinie 19:00 na naszym profilu na Facebooku odbędzie się kolejne darmowe szkolenie online, podczas którego odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące obrony z urzędu w Niemczech!Pozdrawiam z Frankfurtu nad Odrą! 
Rechtsanwältin Dr. Kamila Matthies
Copyright © Prawo na pograniczu , Blogger